کود سولفات آهن تتاکو

بازدید: 1,358 بازدید
تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of آهن 2 scaled

 


 


کود سولفات آهن چیست ؟

به عنوان یکی از 17 عنصر اصلی گیاه ، آهن معمولاً در چمنزارهای مختلف ، چمنزارها و چشم اندازها استفاده می شود. اغلب از کود سولفات آهن برای اصلاح کلروز (زرد شدن برگ) استفاده می شود. در گیاه ، آهن در انتقال الکترون فتوسنتزی ، تنفس ، تشکیل کلروفیل و واکنشهای آنزیمی بی شماری نقش دارد. به دلیل استفاده از آن در تشکیل کلروفیل و فتوسنتز ، آهن (Fe) اغلب برای تقویت فضای سبز بدون افزایش رشد گیاه استفاده می شود.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of 1532153237 sulfatahan2
سولفات آهن که به آن آهن سولفات نیز گفته می شود نوعی نمکی است که به عنوان یک هپاتیدرات وجود دارد. هپاتیدرات یک ترکیب شیمیایی است که دارای هفت مولکول آب است دقیقاً مشابه سولفات منیزیم. فرمول شیمیایی آن FeSO4 است. آهن سولفات در صنایع مختلفی از جمله بخش پزشکی ، تولیدی و باغداری مورد استفاده قرار می گیرد. از سولفات آهن نیز به عنوان کود دانه ای استفاده می شود و در اکثر مواقع کود سولفات آهن به عنوان یک کود مناسب در صنعت باغداری خواهد بود .
استفاده از سولفات آهن به اسیدی شدن خاکهای قلیایی کمک می کند تا شرایط ایده آل برای طیف وسیعی از گیاهان را فراهم کند. این ماده همچنین مقرون به صرفه برای کنترل خزه و جلبک و همچنین به عنوان یک ماده مؤثر در ماسه چمن و پانسمان چمن است.

آهن باعث سیاه شدن خزه می شود. در حقیقت ، سولفات آهن باعث ایجاد اثر سوختگی روی خزه می شود تا گیاه شکننده شود و در نهایت بمیرد. از آنجا که سولفات آهن برای استفاده به عنوان کود مناسب است و کود سولفات آهن یک کود مناسب و مقرون به صرفه است.
از مزایای کود سولفات آهن برای چمن استفاده میشود و آن را سبزتر می کند. در اصل ، این مکانیسم انتخابی دارد که فقط خزه را هدف قرار می دهد.نکته کلیدی مهم که باید در نظر داشته باشید این است که خزه چمنزارها را نمی کشد بلکه روی سطح چمن رشد می کند. با گذشت زمان ، چمن باید برای رقابت در برابر نور آفتاب که می تواند باعث گم شدن چمن شود ، تلاش زیادی کند. علاوه بر این ، خزه فرصت طلب است و در جایی که علف وجود ندارد شکوفا می شود.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of ferrous sulphate heptahydrate FeSO4 7H2O 98 e1505984486523 300x159
خواص کود سولفات آهن

1. سولفات خاک را اسیدی می کند و باعث رشد ریزگرد چمنزار می شود. خاک قلیایی زیاد به رشد چمن آسیب می رساند.
2.خزه ناخواسته را کنترل می کند که ظاهر چمن شما را خراب می کند
3. احتمال بیماری چمن را کاهش می دهد
4.خاک را بارور می کند
5.برای تولید کلروفیل ضروری است
6.انتقال انرژی را ترویج می کند
7.مورد نیاز در فتوسنتز
8.بخشی از سیستم آنزیم مورد نیاز برای تنفس گیاه
9.مورد نیاز برای تشکیل برخی پروتئین ها
10.رشد سالم گیاهان را ترویج می کند

آنالیز سولفات آهن

آهن (2+) سولفات (بی آب) ترکیبی از آهن و سولفات است که در آن نسبت آهن (2+) به یون های سولفات 1: 1 است. هیدراتهای مختلف به طور طبیعی رخ می دهند – معمولاً هپتهیدرات ، که آب را از دست می دهد تا تترا هیدرات را در مونوهیدرات تشکیل دهد.

این به عنوان یک عامل کاهش دهنده نقش دارد. این یک سولفات فلزی و یک ماده مولکولی آهن است. حاوی آهن (2+) است.سولفات آهنی به عنوان یک جامد کریستالی سبز مایل به سبز یا زرد قهوه ای ظاهر می شود.
چگالی 15.0 lb / gal. در دمای 64 درجه سانتیگراد ذوب می شود و هفت آب هیدراسیون را در دمای 90 درجه سانتیگراد از دست می دهد. خطر اصلی تهدید محیط زیست است. برای محدود کردن گسترش آن به محیط باید اقدامات فوری انجام شود.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of %D8%B3%D9%88%D9%84%D9%81%D8%A7%D8%AA %D8%A2%D9%87%D9%86 %DA%A9%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84 19 2 300x300

به عنوان یک ماده کود برای تصفیه آب یا فاضلاب استفاده می شود.سولفات آهن نیز به عنوان سبز vitriol شناخته می شود. این ماده از نوع مصنوعی است و متعلق به گروههای دارویی به نام عوامل خون شناسی و نمک آهن است.
وزن مولکولی سولفات آهن 178.00 11 است. این دارو مکمل آهن است که برای درمان یا جلوگیری از پایین آمدن سطح  آهن (به عنوان مثال برای کم خونی یا در دوران بارداری) استفاده می شود.

دو بار تعداد قرص های گلوکونات آهنی یا فوماتس آهنی (سایر اشکال آهن برای مصرف) برای تهیه مقدار آهن عنصری در قرص های سولفات آهنی لازم است. به همین دلیل ، سولفات آهنی استاندارد طلا (معمولاً تجویز شده) آهن خوراکی است..

استفاده از سولفات آهن به عنوان از بین برنده خزه

خزه ها را می توان از ناحیه قطب شمال به کلیه مناطق استوایی و بخش های قطب جنوب یافت. حتی اگر آنها بیشتر در مناطق مرطوب و سایه دار در آب و هوای معتدل زندگی می کنند ، برخی در بیابان ها زنده می مانند و برخی دیگر در باتلاق ها و نهرها زندگی می کنند. در نتیجه خزه را می توان به عنوان علفهای هرز آبی مانند علفهای هرز پتو دسته بندی کرد.در جنگل ها ، خزه ها معمولاً حصیری را تشکیل می دهند که در زمین یا سطوح درختان درخت پوسیده ساکن است.
خزه ها قادر به ذخیره مقادیر زیادی آب در سلول های خود هستند ، اما اگر خشکسالی برای مدت طولانی ادامه یابد ، تا زمانی که باران ببارد ، خفته می شوند. بیشتر خزه ها با قطعه قطعه شدن به صورت غیر تجربی بازتولید می شوند. در اصل ، هر بخشی از گیاه خزه می تواند رشد کند و تولید برگهای برگ شود.در حالی که روش های زیادی برای کنترل خزه وجود دارد ، یک محصول ارگانیک / طبیعی واحد وجود دارد که یک قاتل موثر ، سولفات آهن و یا استفاده از کود سولفات آهن است.

نور خورشید برای ایجاد فتوسنتز بسیار مهم است و اگر چمن شما مجبور به کار بیش از حد شود ، باعث ضعیف شدن می شود و گونه های غیر مطلوب چمن و همچنین خزه می توانند شروع به استعمار سطح چمن خود کنند.خزه اغلب به اشتباه به عنوان علت چمن زنی توصیف می شود. در حقیقت خزه نتیجه فقیر بودن است. قانون شایع این است که منطقه ریشه خود را در شرایط مناسبی نگه دارید.
شرایط کلی رشد را بهبود بخشید و علف های خود را به شدت رشد خواهید کرد ، و این باعث نمی شود که خزه و علفهای هرز رقابت کنند.هوادهی خوب ضروری است ، اما گاهی اوقات برای کمک به شما به کمک کود شیمیایی احتیاج دارید.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of %D9%85%D9%82%D8%AF%D8%A7%D8%B1 %D8%BA%D9%84%D8%B8%D8%AA %D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF %D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87 %D8%A2%D9%87%D9%86 %D8%AF%D8%B1 %DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86 300x150

یک درمان ساده استفاده از سولفات آهن برای کمک به سرکوب خزه است.خزه معمولی که در بسیاری از چمنزارها وجود دارد. این خواص از بیش از 90٪ آب تشکیل شده است – کود سولفات آهن به سرعت آب را بیرون می کشد و باعث می شود چمن ها تقویت شوند.
حتی بعد از گذشت یک ساعت ، خزه شروع به سیاه شدن می کند. پس از دو روز ، محتوای خزه کاهش یافته و قهوه ای تیره می شود ، در حالی که چمن بسیار سبز می شود.همیشه سعی کنید سولفات آهن را در یک روز خشک اما با وجود باران زیاد بمالید – در حالت ایده آل حداکثر 12 ساعت. (این برای جلوگیری از سوزاندن) رطوبت سولفات آهن را حل می کند. پس از بازگشت خزه ، می توانید آوار را از بین ببرید – در حالت ایده آل 5-14 روز پس از استفاده.

استفاده از سولفات آهن به عنوان کود شیمیایی

این ماده بسیار ریز است و در صورت استفاده در شرایط بادآورده ، به راحتی همه جا می شود. بسیار محتاط باشید و فقط سعی کنید این کار را در یک روز آرام انجام دهید – مواد بادی باد هر بافت نرم روی گیاهان نزدیک به چمن را می سوزاند.به کالیبراسیون دروازه قطره ساز تکیه نکنید و همیشه از روش کالیبراسیون ساده همانطور که در پست کالیبراسیون یک پخش کننده کود توضیح دادم پیروی کنید.
ذخیره کیسه های باز سولفات آهن در طول زمستان امری اجتناب ناپذیر است – مواد پودری خشک حتی سبکترین رطوبت اتمسفر را جذب می کند و مواد می توانند از طریق پخش کننده قطره قطره ای و غیرقابل استفاده شوند – سعی کنید فقط به اندازه کافی برای نیازهای خود بخرید ، اگرچه می توانید در طول زمستان از سولفات آهن استفاده کنید به شرط آنکه چمن یخ زده نشود.
اگر خود را مجبور به استفاده از موادی می کنید که نمی توانند از طریق پخش کننده توزیع شوند ، می توانید سولفات آهن معلق را درون یک محلول آب استفاده کنید. در صورت تمایل به عنوان مایع ، مقدار لازم از مواد و آب مورد نیاز را اندازه بگیرید ، سولفات آهن را به آب اضافه کنید و هم بزنید تا همه توده ها حل شوند – بگذارید یک شب بماند.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of 2 min 1 1024x680 300x199

مقدار مصرف کود سولفات آهن برای چمن

1.یک کیلو گرم از کود سولفات آهن را با 4 گالن آب برای هر 1000 فوت مربع چمن مخلوط کنید.
2.محلول ساخته شده را روی کل چمن خود اسپری کرده و روی قسمت هایی از خزه موجود متمرکز کنید. (توجه داشته باشید: برای جلوگیری از رشد آینده باید کل چمن خود را حتی مناطقی بدون خزه اسپری کنید).
3.بعد از استفاده از کود سولفات آهن، چمن را آب ندهید و اجازه دهید چندین روز خزه ها را بکشد.
4. از تکه های خزه مرده روی چمن خود خلاص شوید. (توجه: شما می توانید آنها را به راحتی با دست انتخاب کنید.)و آن ها را از ریشه در بیاورید.
5.دو و نیم تا 5 کیلو از کلسیم کربنات (سنگ آهک) در هر 1000 متر مربع از چمن را برای خنثی کردن اثرات اسیدی کننده کود سولفات آهن استفاده کنید.توجه: اطمینان حاصل کنید که چمن شما در سایه بیش از حد پوشانده نشده است که برای رشد خزه مناسب است.

خزه با چمن سالم رقابت خوبی ندارد. و اگر از سولفات آهنی برای ایجاد یک باغ یا حیاط سرسبز استفاده می کنید ، ارزش پول خود را به دست می آورید. با این حال ، هنگام درمان خزه باید تمام فاکتورهای رشد مؤثر مانند فصل ، آب و هوا ، سطح سایه ، میزان باران ، نوع خاک و محتوای مغذی خاک مورد توجه قرار گیرد. با نزدیک شدن به مشکلات باغ به صورت جامع ، می توانید موفقیت خود را به عنوان یک باغبان تضمین کنید.

آیا کود سولفات آهن برای باغ های خانگی بی خطر است؟

کود سولفات آهن را می توان با اطمینان از گیاهان یا گیاهان گل خانه ای استفاده کرد ، مشروط بر اینکه دستورالعمل های برچسب را رعایت کنید و از محصول مبتنی بر آنالیز خاک یا کمبود آهن استفاده کنید که با خصوصیات پاتولوژیک گیاه مشخص شده است. به طور کلی این کود به عنوان یک پودر محلول به فروش می رسد ، کود سولفات آهن را می توان به صورت خشک یا در محلول استفاده کنید.تجزیه و تحلیل خاک برای سطح pH: آزمایش خاک کار حدس را از آماده سازی خاک باغ خارج می کند.
کیت های آزمایش خاک از طریق مراکز تهیه باغ و منازل موجود است و این امکان را برای شما فراهم می کند که هنگام رعایت دستورالعمل های سازنده ، خاک باغ خود را برای سطح pH آن آزمایش کنید. بیشتر سبزیجات و گلها در خاک با pH بین 6.0 و 7.0 بهتر رشد می کنند – کمی اسیدی تا خنثی است ، اگرچه گیاهان خاص  به نام اسید دوست داشتنی – وقتی pH پایین تر از 6 است ، در محدوده 5.0 تا 6.0 رشد می کنند.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of %D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87 %DA%A9%D9%88%D8%AF %D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86 %D8%A8%D9%87 %DA%AF%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86 %D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C 4 300x167
هنگامی که pH خاک زیر 7 باشد ، خاک به راحتی در دسترس گیاهان است زیرا خاک قلیایی ذرات آهن را به هم متصل می کند و باعث می شود آنها در دسترس گیاهان نباشند. اگر خاک شما خیلی قلیایی باشد . استفاده از سولفات آهنی می تواند pH را کاهش دهد ، اما گوگرد معمولی برای این منظور بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
کلروز آهن : شناسایی سطح pH خاک شما یک سرنخ از پتانسیل خاک شما برای تأمین مواد مغذی برای سلامت گیاهان است. با این وجود ، حتی اگر خاک شما از pH بهینه برخوردار باشد و به طور مناسب با ریز مغذی ها – ازت ، فسفر و پتاس گیاهان بارور شود – گیاهان شما هنوز هم می توانند کمبود ریز مغذی از جمله کلروز آهن را تجربه کنند. اگرچه سایر ریز مغذی ها و نیتروژن کافی می توانند برگهای زرد ایجاد کنند ، اما زردی برگ از کمبود آهن با شروع زردی مشخص می شود. با کلروز آهن ، زردی با رشد گیاه جدید آغاز می شود و در صورت اصلاح شرایط ، به برگهای پیر تر می رود.

نحوه تهیه کود سولفات آهن:

قبل از شروع به کار با استفاده از باغ خود ، باید باغ را هوادهی کنید تا برگهای مرده و خارش را جدا کنید. یک روسری خوب کار را انجام داده و زمینه را برای کاربرد کود سولفات آهن آماده می کند.دو روش برای استفاده از کود سولفات آهن در چمن و باغ شما موجود میباشد از طریق دستگاه پخش یا اسپری باغ باشد.بهترین زمان استفاده از کود سولفات آهن در طول بهار یا پاییزاست.چمن را با استفاده از دستگاه چمن زنی چمن بزنید و پوشش گیاهی مرده و خارش را از بین ببرید.
انتخاب کنید که آیا می خواهید از سمپاش یا پخش کننده باغ استفاده کنید (بررسی سمپاش های باغ ما را بررسی کنید یا پخش کننده همیشه سبز را انتخاب کنید). از دستگاه های پخش کننده برای پخش محصولات چمن زنی به منظور افزایش مناسب کود سولفات آهن استفاده کنید. از نظر ما ، استفاده از سمپاش باغ را توصیه نمی کنیم زیرا اغلب نمک حاصل از سولفات آهن به خوبی با آب مخلوط نمی شوند و منجر به نازل مسدود شده می شوند.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of 1037124402641001B 300x169
اگر تصمیم به استفاده از سمپاش دارید ، یک روز را انتخاب کنید که باد کمی وجود داشته باشد و اطمینان حاصل کنید که باران در طی 24 ساعت سقوط نخواهد کرد. برای استفاده ، 17 میلی لیتر کود سولفات آهن مایع را اندازه گیری کرده و آن را با 4.5 لیتر آب گرم مخلوط کنید. این مخلوط قادر به درمان 200 متر مربع خواهد بود. بعد ، سمپاش خود را قرار داده و مناطق آسیب دیده را درمان کنید.
اگر تصمیم به استفاده از پخش کننده دارید ، باید ناحیه مورد استفاده را به طور کامل آب دهید یا اجازه دهید باران پس از استفاده ، این کار را برای شما انجام دهد. هیچ محدودیتی در رابطه با آب و هوا از این روش استفاده نمی کند.

برای استفاده: کود سولفات آهن را به دو نیم تقسیم کنید ، پخش کننده را با ماده کافی پر کنید و شروع به پخش پهن کردن روی چمن کنید.پس از مردن خزه ، چمن را مجدداً زخم بریزید و یا از جاروبرقی برای از بین بردن زباله های اضافی استفاده کنید.
میزان اسیدیته خاک را با کیت تست pH خاک بررسی کنید. بهترین pH خاک برای چمن بین 6.5 تا 7 است. اگر pH خاک شما بالاتر از 7 باشد ، بسیار قلیایی است ، و اگر زیر 6.5 باشد ، خیلی اسیدی است.برای خنثی کردن سطح pH خاک 5 تا 10 پوند آهک در 100 متر مربع بکار ببرید (با توجه به اینکه آزمایش نشان می دهد خاک اسیدی است).کمپوست آلی را برای بارور کردن چمن یا باغ اضافه کنید.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of 250px S%C3%ADran %C5%BEeleznato amonn%C3%BD
اقدامات احتیاطی را رعایت کن: اگرچه سولفات آهن از یک منبع طبیعی به دست می آید ، می تواند برای چشم و پوست حساس باشد. برای ایمنی از دستکش های محافظ ، ماسک گرد و غبار و عینک های عینکی استفاده کنید. اگر محصول به طور غیرقانونی بلعیده شده است ، فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. از گرفتن محلول سولفات آهن یا پودر خشک بر روی بتون ، آجر کاری و سایر سطوح سنگ تراشی و رنگ شده خودداری کنید.
برای دستیابی به حداکثر ایمنی هنگام کار با سولفات آهنی ، از این نشانگرها پیروی کنید:وسایل محافظتی از جمله لباس ، دستکش ، عینک و ماسک صورت بپوشید.سولفات آهن را در یک ظرف جداگانه مخلوط کرده و سپس سمپاش را پر کنید.با دقت کار کنید و از حرکت به سمت بتونی ، مسیرها و مسیرهای رانندگی خودداری کنید..برگه اطلاعات ایمنی همراه با خرید خود را بخوانید.

کاربرد کود سولفات آهن در رشد گیاهان

سولفات آهن به عنوان ریز مغذی طبقه بندی می شود ، به این معنی که گیاهان در مقادیر کمتری از ریز مغذی های اولیه یا ثانویه مورد نیاز هستند. اجازه ندهید که طبقه بندی باعث ایجاد سردرگمی شود زیرا سولفات آهن برای سلامتی و رشد گیاهان بسیار مهم است. از بین ریز مغذی ها ، آهن در بیشترین مقدار مورد نیاز است و در دسترس بودن آن به pH محیط رشد بستگی دارد. با افزایش pH محیط رشد ، تمام ریز مغذی ها به جز مولیبدن ، در دسترس تر می شوند اما با کاهش pH محیط رشد ، در دسترس تر می شوند.
دامنه pH ایده آل برای محصولات زراعی در درجه اول با توانایی آنها در به دست آوردن ریز مغذی ها تعیین می شود.

عملکرد سولفات آهن:

آهن تركیب كننده چندین آنزیم و برخی رنگدانه ها است و به كاهش نیترات و سولفات و تولید انرژی در گیاه كمك می كند. اگرچه از آهن در سنتز کلروفیل (رنگدانه سبز موجود در برگها) استفاده نمی شود ، اما برای تشکیل آن ضروری است. این توضیح می دهد که چرا گیاهان کمبود سولفات آهن ، کلروز را در برگهای جدید نشان می دهند.

کمبود آهن:

کمبود آهن به عنوان یک کلروز روده ای برگهای جدید بیان می شود (برگها با رگه های سبز زرد رنگ هستند). برای تعیین علت کمبود ، ابتدا ریشه ها را بررسی کنید. ریشه های گیاهی که از آب بیش از حد بیمار شده یا تحت تأثیر استرس هستند ، مواد مغذی را به طور مؤثر مصرف نمی کنند و باعث ایجاد کلروز می شوند. مهم است که به خشک کردن محیط در حال رشد بین چشمه ها ، فشار روانی گیاه کاهش یابد ، و در صورت بیماری ریشه ها از خشکی قارچ کش مناسب استفاده شود.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of iron 300x200
اگر ریشه ها سالم هستند ، نمونه ای از بافت در حال رشد و رشد گیاه از چندین گیاه به آزمایشگاه برای تأیید ارسال کنیدpHمحیط رشد به طور مستقیم بر جذب آهن توسط گیاهان تأثیر می گذارد. اگر pH محیط رشد بیش از 6.5 باشد ، آهن به شکلی تبدیل می شود که در دسترس گیاه نباشد و باعث کمبود آن شود. با كاهش اسيديته آب آبياري و يا استفاده از کودي با اسيديته بالقوه بالاتر ، pH محيط در حال رشد قابل كاهش است.
از آنجایی که برای رفع این مشکل ممکن است چند هفته طول بکشد ، می توان از آهن کلاته برای سبز شدن سریع گیاهان استفاده کرد. مؤثرترین ماده شلات کننده آهن-EDDHA است. با این حال ، آهن-DTPA تقریباً خوب است.اگر آزمایش نشان داد آهن در محیط و بافت در حال رشد کم است ، اما pHمتوسط ​​در حال رشد طبیعی است ، به میزان کاربرد کود توجه کنید. کوددهی با نرخ نیتروژن پایین بدین معنی است که آهن نیز با سرعت کم استفاده می شود. افزایش میزان کاربرد کود ممکن است از این مشکل مراقبت کند.
با این حال ، کالیبراخوآ ، دیازشیا ، گلبرگ ، گل سرخ ، اسنپدراگون و غیره به بیش از آنچه کودهای بیشتری را تامین می کنند نیاز به آهن اضافی دارند. بنابراین ممکن است کلات آهن به برنامه کود شما اضافه شود.دلیل دیگر آزمایش ، بررسی میزان سایر ریز مغذی ها در محیط و بافت در حال رشد است. اغلب ، علائم کمبود منگنز و سایر ریز مغذی ها مانند کمبود آهن به نظر می رسد. در صورت کمبود ریز مغذی دیگر ، اصلاح کمبود آهن به شما کمک نمی کند.

کودهای آهنی

آهن را می توان به عنوان سولفات آهن یا به شکل کلات شده استفاده کرد.سولفات آهن (FeSO4) حاوی حدود 20٪ آهن است. این کود ارزان است و عمدتاً برای سم پاشی شاخ و برگ استفاده می شود. در خاک استفاده می شود ، به ویژه در pH بالای 7.0 ، بی اثر است ، زیرا آهن آن به سرعت به Fe3 + تبدیل می شود و به عنوان یکی از اکسیدهای آهن رسوب می کند.چلاتهای آهن. چلات ها ترکیباتی هستند که یون های فلزی را تثبیت می کنند (در این حالت – آهن) و آنها را از اکسیداسیون و بارش محافظت می کنند.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of images
کلات آهن از سه جزء تشکیل شده است: یونهای Fe3 +، یک مجموعه ، مانند EDTA ، DTPA ، EDDHA ، اسیدهای آمینه ، اسیدهای هیومیک فولویک ، سیترات ، یون های سدیم (Na +) یا آمونیوم (NH4 +) ،کلات های مختلف یون های آهن را در استحکام مختلف در pH های مختلف نگه می دارند. آنها همچنین در حساسیت خود به جایگزینی آهن توسط یون های رقابتی از یکدیگر اختلاف دارند. به عنوان مثال ، در غلظت های بالا ، یون های کلسیم یا منیزیم ممکن است یون فلزی کلاته را جایگزین کنند.
کلات آهن در pH زیر 6.0 پایدار است. بالاتر از pH 6.5 ، تقریباً 50٪ آهن در دسترس نیست. بنابراین این کلات در خاکهای قلیایی بی اثر است. این کلات همچنین از نظر میل به کلسیم میل زیادی دارد ، بنابراین توصیه می شود از آن در خاک یا آب غنی از کلسیم استفاده نشود.توجه داشته باشید که EDTA یک کلات بسیار پایدار از میکرو عناصر است ، به غیر از آهن ، حتی در مقادیر pH بالا.
کلات آهن از نظر pH در حدود 7.0 پایدار است و به همان اندازه مستعد جایگزینی آهن توسط کلسیم نیست.این کلات در سطح pH به اندازه 11.0 پایدار است ، اما همچنین گرانترین کلات آهن موجود است. در محیط های بدون آب و هیدروپونیک ، نظارت بر pH آب و محیط نسبتاً ساده تر از خاک است. هنگامی که آزمایش منظم انجام می شود ، و کنترل pH کافی است ، می توان کلات آهن ارزان و پایدار را ترجیح داد.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of 201804271736089397787 300x249
مدیریت مواد مغذی آهن در گیاهان:

کمبود آهن عامل محدود کننده رشد گیاه است. آهن از نظر مقادیر زیاد در خاک وجود دارد ، اما در دسترس بودن آن برای گیاهان معمولاً بسیار کم است و بنابراین کمبود آهن یک مشکل شایع است. اگرچه بیشتر آهن موجود در پوسته زمین به شکل Fe3 + است ، اما فرم Fe2 از نظر فیزیولوژیکی از نظر گیاهان بیشتر است. این فرم نسبتاً محلول است ، اما به راحتی به Fe3 + اکسیده می شود ، که پس از آن رسوب می کند.

Fe3 + در pH خنثی و زیاد غیر محلول است و باعث می شود آهن در خاک های قلیایی و آهکی در گیاهان در دسترس نباشد. علاوه بر این ، در این نوع خاک ، آهن به راحتی با یون های فسفات ، کربنات ، کلسیم ، منیزیم و هیدروکسید ترکیب می شود. در چنین نوع خاکها استفاده از کلاتهای آهن توصیه می شود.

کود سولفات آهن برای سخت شدن و مقاومت در برابر بیماری :

غلظت آن را به 150 تا 200 گرم افزایش دهید و نه تنها از اثر سبز خوبی برخوردار خواهد بود بلکه باعث می شود که چمن زنی چمن سخت تر شود و در مقابل بیماری و حمله قارچی نیز مقاوم تر شود. این روش بسیار متداول در چمنزارهای ورزشی در اواخر پاییز و زمستان است. در این غلظت ، سیاه شدن خزه آغاز می شود و مگر اینکه شرایط با خنک بودن رطوبت زمین در دسترس باشد ، ممکن است باعث خسارت جزئی اما موقتی به چمن شود. من پیشنهاد می کنم هنگامی که رطوبت زیادی در دسترس است .

مخلوط کردن کود سولفات آهن مایع:

سولفات آهن کاملاً سریع حل می شود. همانطور که معمولاً در ماههای سردتر با هم مخلوط می شوید ، پیشنهاد می کنم کمی آب گرم اضافه کنید تا روند حل شدن سریع شود. پس از مخلوط کردن در همان روز همانطور که آهن شروع به اکسیداسیون می کند از بین می رود و در نتیجه اثر خود را از دست می دهد.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of download 300x156

این خیلی خوب کار نخواهد کرد !! در صورت استفاده از یک قوطی آبیاری می توانید از چمن زنی علفهای هرز و خوراک برای استفاده حتی در یک چمنزار استفاده کنید.
در غیر این صورت اسپری کوله پشتی بهترین شرط بندی است. مانند سایر محصولات محلول (مانند نمک) حل کردن آخرین دانه می تواند دشوار باشد ، بنابراین پیشنهاد می کنم برای جلوگیری از گرفتگی سوراخ های موجود در میله های پاشش یا نازل های اسپری روش زیر را دنبال کنید.

از دستکشهای لاستیکی یا نیتریلی استفاده کنید تا از لکه شدن دستها جلوگیری شود.برای سهولت در وزن گیری می توانید 1 کیلو برابر با 1.2 لیتر حجم را درمان کنید.در ظرف دیگری با ظرف مورد استفاده برای استفاده از محصول مخلوط کنید.مخلوط کردن با آب ولرم به حل سریعتر محصول کمک می کند.کاملاً هم بزنید تا بیشتر حل شود.بگذارید یک دقیقه بماند.حالا مخلوط خود را درون قوطی آب یا اسپری خود بریزید و آخرین لیوان چنگال را در قسمت زیر سطل بگذارید.
این فنجان حاوی ذراتی است که حل نمی شوند و ممکن است باعث گرفتگی شوند.اگر شما نیاز به مخلوط کردن بیش از یک تعداد زیادی دارید ، نگه دارید که مواد را با مخلوط بعدی حل کنید.

کشتن علفهای هرز به وسیله سولفات آهن:

ریشه کن کردن علفهای هرز مزرعه برای چندین سال مورد آزمایش ویژه توسط ایستگاه آزمایش ویسکانسین بوده است. آزمایشات با محلول سولفات آهن در سال 1906 آغاز شد و نتایج موفقیت آمیز در آن حاصل شد.ریشه کن کردن خردل وحشی و در کنترل جزئی سایر آفات علفهای هرز. این نتایج با عنوان “تخریب علفهای هرز مزرعه با سولفات آهن” توضیح داده شده است.در ادامه با ما همراه باشید ، تا شما را از تاثیر کشتن علف های هرز با کود سولفات آهن مطلع کنیم.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of %DA%A9%D9%88%D8%AF %D8%A7%D9%87%D9%86 200x200
محلول سولفات آهن با مخلوط کردن 100 پوند سولفات آهن گرانول با 50 گالن آب و هم زدن کاملاً آماده می شود. این محلول برای درمان یک هکتار از زمین آلوده به خردل وحشی کافی است. برای اعمال محلول یک اسپری سازگار مخصوص لازم است. اکنون چنین ماشینهایی با قیمت متوسط ​​در بازار یافت می شوند.روزانه پانزده تا 25 هکتار می تواند اسپری شود و تنها یک کاربرد محلول در صورت استفاده در زمان مناسب تمام خردل را از بین می برد.

اسپری در صورت استفاده از گیاهان جوان در جوانه و گیاهان بزرگتر در برگ سوم موثر است. شرایط آب و هوایی باید مطلوب باشد ، زیرا باران ها محلول را شسته و باعث ناکارآمد می شوند.آزمایشات سمپاشی خردل که در سالهای 1906 و 1907 انجام شده است ، اثربخشی این روش از بین بردن خردل و کنترل جزئی جگر خروس ، علفهای هرز و علفهای هرز را نشان داده است. زمینه های جو دوسر در مزرعه ایستگاه در مدیسون ، و در واوکشا ، کنوشا و لانگ لاد ، با نتایج موفقیت آمیز پاشیده شدند.
اگرچه بعضی از گیاهان به شدت آسیب میبینند ، اما محلول صرفاً باعث ریزش برگ ها می شود و گیاه ها به زودی قدرت طبیعی خود را بازی می کند. آزمایشات نشان می دهد که ریشه کن کردن خارها با روش کشت می تواند مؤثرتر باشد. این شامل چرخشی است که با کشت مکرر خارهای را کنترل می کند. هزینه پاشش کود سولفات آهن بسیار مقرون به صرفه می باشد و همواره استفاده از این کود توصیه میشود.

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of 201804271732036294386 300x286
خرید کود سولفات آهن :

هزینه نگرانی اصلی در تصمیم گیری برای استفاده از کودهای شیمیایی است. انتخاب کمترین کود برای کودتان لزوماً به این معنی نیست که شما بهترین ارزش را پیدا کرده اید. کود باید بر اساس کیفیت خریداری شود نه اندازه یا قیمت کیسه. کیفیت با توجه به مقدار و انواع مواد مغذی موجود در کیسه و خصوصیات بدنی محصول تعیین می شود.


خرید کود سولفات آهن

تتاکالا کود سولفات آهن تتاکو Image of d1c16004326447ed848dbb04aa13be79


منبع: allkud.com

دسته‌بندی مقالات,راهنمای استفاده از محصولات
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت